Jak pozbyć się kuny z domu?

Wypędzanie kun z domu i strychu


Martens uwielbia komory silnika. Wielu właścicieli samochodów miało taką przyjemność w pewnym momencie. W najlepszym przypadku wpłynęło to tylko na jeden przewód zapłonowy, który również można było zmienić samodzielnie. Wielu innych właścicieli samochodów musi jednak regularnie wydawać kilkaset euro, ponieważ kuna po prostu przegryzła kable i przez to je uszkodziła. Najbardziej irytujące jest to, że samochód się nie uruchamia i spóźniasz się do pracy.
Jednak kuna dobrze czuje się nie tylko w samochodzie, ale także we własnym domu. Tutaj też jest w pobliżu „jedzenia”.

Dlatego często można znaleźć kunę w garażu lub na strychu.

  • Znaki kuny w domu
  • Kuna hałasuje na strychu
  • Nieprzyjemny zapach
  • Szczątki zwierząt, pióra
  • Kiełbasy gnojowe
  • Otwory w izolacji dachu


Czy przeszkadzają Ci hałasy w nocy? Czy słyszysz odgłosy potykania się na strychu? Wtedy może się zdarzyć, że porusza się tam kuna.

Problem w tym, że kuny są zwierzętami nocnymi i przez to odgłosy strychu wydawane przez kuny będą słyszalne tylko w nocy. Kuna śpi w ciągu dnia, dlatego znów jest cicho.
Jeśli w nocy słyszałeś nietypowe odgłosy, kolejnym krokiem powinno być wyjście na strych i poszukanie szczątków zwierząt, takich jak pióra czy odchody. Dwa inne fakty potwierdzają, że kuna zakorzeniła się w twoim domu: odchody i dziury w izolacji dachu.


Innym problemem są resztki jedzenia, które kunna generalnie pozostawia. Ponieważ tusze w naturalny sposób przyciągają muchy, które tam składają jaja. Zakres jest łatwy do wyobrażenia i tylko z tego powodu należy zawsze uważać, aby zapobiec inwazji kun.


Eksmisja kuny: pierwsze środki


Jeśli kuna uszkodzi izolację dachu, w najgorszym przypadku może powstać pleśń z powodu wnikającej wilgoci. Oczywiste jest również, że taka naprawa może wiązać się z ogromnymi kosztami. Z tego powodu możesz teraz podjąć kroki w celu pozbycia się kuny, ale nic się z nią nie dzieje. Zdarzały się przypadki, w których właściciel domu kilkakrotnie przestawiał meble i pudła na strych. Dlaczego to może pomóc?

Po prostu: kuna jest nieśmiałym zwierzęciem i wycofuje się tylko w miejsca, w których nie jest niepokojona. Oznacza to jednocześnie: im częściej przebywasz na strychu, tym bardziej prawdopodobne jest, że kuna dobrowolnie się wycofa. Wielu właścicieli domów miało również szczęście, że pozbyli się kuny, wydając nieprzerwane dźwięki. Działa to na przykład przez radio, które jest stale włączone.


Te domowe środki zaradcze mogą być skuteczne


Te urocze małe zwierzątka są samotnikami i zaznaczają swoje terytorium zapachami. Są tak silne, że inna kuna czuje je w dowolnym momencie i dlatego szuka innego miejsca. I właśnie z tego możesz skorzystać. Na koniec postaraj się zatuszować zapach kuny, aby móc ją przepędzić. Działa to na przykład z octem lub kamieniem toaletowym.

Na przykład możesz zawiesić kamień toaletowy w komorze silnika, aby kuna zniknęła. Jeśli masz kunę na dachu, możesz spryskać strych mieszanką wody i octu. Blok toaletowy mógłby być tutaj mniej przydatny ze względu na wielkość pomieszczenia. Alternatywnie możesz powiesić sierść zwierzęcą (od kota lub psa) lub szmatkę poplamioną moczem.

Delikatnie zwalczaj kuny pułapkami

Innym pomysłem na pozbycie się kuny jest użycie żywej pułapki. Określenie żywej pułapki jest ważne, ponieważ nie szkodzi kunie. Najpierw jednak należy doprowadzić do tego, że kuna chce wpaść w pułapkę. Kuny są nie tylko nieśmiałe wobec ludzi, ale generalnie są podejrzliwe. Dlatego złapanie kuny mogło zająć kilka tygodni. Jako przynętę można użyć surowego jajka, surowego mięsa, ryby, a nawet suszonych owoców. Suszone owoce mogą wydawać się najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nie powodują nieprzyjemnego zapachu. W przeciwnym razie uciążliwy zapach powodowany przez kunę zostałby usunięty tylko przez celowe wprowadzenie nowego, nieprzyjemnego zapachu do domu.

Inną wadą pułapki na kuny jest to, że po wypuszczeniu kuna może wrócić do domu. W tym kontekście należy mieć na uwadze, że kuna będzie podążać za własnym zapachem – należy więc ją całkowicie wyeliminować.

Strych ochronny kuny – środki po eksmisji


Czy osiągnąłeś cel i kuna zniknęła? Możliwe, że przeniósł się do innego domu tylko na krótki czas. Zdaniem ekspertów może się zdarzyć, że kuna przenosi się na ogół w kilka miejsc zamieszkania. Aby zapobiec powrotowi kuny, możesz zdecydować się na urządzenie ultradźwiękowe, tak zwany strach kuny. Takie urządzenie należy ustawić tam, gdzie była kuna. Są jednak również urządzenia, które można ustawić na zewnątrz – to przede wszystkim zapobiega przedostawaniu się kuny do domu. Te urządzenia działają, ponieważ kuna zakłóca hałas. Ale kuna mogłaby przyzwyczaić się do tych odgłosów, dlatego należy częściej zmieniać częstotliwość.

Odstraszanie kun za pomocą sprayu odstraszającego kuny

Na dłuższą metę istnieje inny sposób na odpędzenie kuny. Kuna wycofuje się, gdy tylko na jej terytorium pojawi się drugi silny zapach. Spray odstraszający kuny jest oparty na tym pomyśle. Nie musisz się martwić o stosowanie tego sprayu, ponieważ składniki zostały starannie dobrane i w żaden sposób nie szkodzą kunie. Dodatkowo spray ten jest w 100% biodegradowalny – zapewnia jednak niezawodną ochronę, a dzięki temu, że można go używać bez pozostawiania śladów i ma przyjemny zapach, można go stosować w każdym pomieszczeniu lub w samochodzie.

Dzięki temu sprayowi możesz nie tylko odstraszyć kunę, która stała się wygodna. Możesz również użyć sprayu, jeśli chcesz wcześniej zapobiec osiedleniu się kuny w domu. Spray do kuny to bardzo przydatny środek, za pomocą którego można delikatnie odstraszyć kunę i jednocześnie uchronić rodzinę przed nieprzyjemnymi zapachami i szkodliwymi substancjami. To samo dotyczy środowiska, ponieważ ten spray nie zawiera gazów pędnych. Kolejną pozytywną wiadomością jest to, że spray ten można stosować również w samochodzie oraz w komorze silnika. W szczególności należy ostrożnie spryskać węże gumowe i przewody gumowe. To dosłownie psuje apetyt kuny.

Kunę można delikatnie przepędzić!

Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać wiele pomysłów, dzięki którym można z góry zapobiec zagnieżdżaniu się kuny w domu. Jednocześnie pokazaliśmy, jak ponownie pozbyć się kuny. Osobiście nie myślimy zbyt wiele o tak zwanych obiektach odstraszających, takich jak perforowana blacha lub pułapki. Obie mogą zranić kunę.