Obrazy malowane farbą olejeną

Obrazy malowane przy użyciu farb olejnych cieszyły się najwyższym uznaniem w okresie klasycyzmu, kiedy to nadworni artyści próbowali wszystkich możliwych sposobów, aby zadowolić królów. Pomimo upływu lat, nadal znaleźć je można zarówno w budynkach firm, jak i naszych domach.

Obrazy olejne – wszystko, co musisz wiedzieć

Malarstwo olejne należy do najpowszechniejszych technik artystycznych, zaraz obok malarstwa akrylowegoi oraz malarstwa akrylowego. Wyodrębniamy dwa typy obrazów olejnych: pośredni, zwany także klasycznym oraz bezpośredni. Ten pierwszy, opiera się na nakładaniu na barwną zaprawę podmalówki olejnej. Dzieła, tworzone z użyciem malarstwa pośredniego, wyróżniają się głębią barw.

Jakie są zalety obrazów olejnych, które sprawiają, że są one coraz częściej wybierane przez Polaków? Jest to głównie długi czas ich wysychania, co pozwala na uzyskiwanie różnorodnych deseni, efektów światłocienia, a także płynnych przejść. Dodatkowo, tony farb olejnych są wyjątkowo nasycone. Następnym walorem jest długowieczność, która pozwala na zachowanie dzieł w nienaruszonym stanie przez wiele lat.

Obrazy olejne – gustowny dodatek do Twojej firmy

Warto podkreślić, że obrazy olejne cechują się podniosłym stylem. Ich tematyka kręci się wokół krajobrazów, martwej natury, a także portretów. Ze względu na swój styl, sprawdzą się doskonale na korytarzach firmy, w biurach, a także na salach konferencyjnych. Dodadzą one niepowtarzalnej atmosfery każdemu pomieszczeniu, sprawiając, że będzie się ono jawiło w oczach gości jako bardziej profesjonalne, a usługi – godne skorzystania z nich.

Postaw na obrazy w swoim domu

Malarstwo jest niezwykłą dziedziną sztuki, posiadając wielu wielkich miłośników wśród ludzi, chcących urządzić swoje pomieszczenie. Obrazy dzielimy między innymi na abstrakcyjne, nowoczesne, realistyczne, a także olejne. Fundamentalną kwestią jest zasada, aby dopasować odpowiedni rodzaj obrazu do stylu, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie.

Wiele, Na pierwszy rzut oka niepasujących do siebie akcesoriów, żywe kolory i przeróżne wzory. Styl vintage, który przypomina pomieszczenia naszych rodziców i babć, trafia w gusta milionów Polaków. Obowiązkowym elementem tego stylu są obrazy wykonane przy użyciu farb olejnych. świetniesprawdzają się na ścianie nad kaloryferem czy w pobliżu okna. Urządzając mieszkanie w stylu vintage, postaw na piękne, barwne kwiaty ułożone w ozdobne bukiety. Kompozycje kwiatowe dodadzą wdzięku wnętrzom sprawiając, że żaden z odwiedzających nie będzie mógł przejść nijako.

Warto pamiętać także, że klasyczne akcenty możesz zestawić z nowoczesnymi akcesoriami. Jest to doskonałe rozwiązanie, szczególnie jeśli chodzi o wielbicieli ciekawych aranżacji. Niech z jasnymi ścianami, podłogą z czarnych płytek i wystrojem o prostym kształcie kontrastują z klasycznymi obrazami olejnymi. Postawienie na bardziej energetyzujące odcienie, pozwoli dać kres monotonia kolorystycznej.

Obrazy olejne – koszta

Często można usłyszeć opinie, że obrazy olejne są niezwykle drogie. Wszystko by mogło na to wskazywać. Długowieczne, wytrzymałe, odporne na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, a także cechujące się oryginalnym wyglądem. W praktyce, sprawa ta ma się jednak zupełnie inaczej. Doskonałej klasy obraz olejny możesz zakupić już za 300 zł.