Pływanie jednostkami motorowodnymi i żaglowymi – naucz się tego!

Chciałbyś móc samodzielnie organizować rejsy, odbywające się na jednostkach motorowodnych lub żaglowych? W takim razie będziesz potrzebował odpowiedniej wiedzy, umiejętności oraz uprawnień, które pozwolą ci na czarterowanie wymarzonych jednostek. Nasza firma umożliwi ci zrobienie kursu motorowodnego oraz żeglarskiego. Całość odbędzie się nad Zalewem Sulejowskim i pozwoli ci na zdobycie niezbędnej wiedzy i umiejętności, które umożliwią ci zdanie patentów. 

Sternik motorowodny – pływaj po śródlądziu i wodach morskich w odległości do 2 Mm od brzegu!

Posiadając patent sternika motorowodnego, możesz żeglować po śródlądziu, bez żadnych ograniczeń dotyczących wielkości jednostki, którą się poruszasz. Ograniczeniom nie podlega również moc silnika (wyjątek stanowią osoby poniżej 16 roku życia, które nie mogą prowadzić jachtów motorowodnych, wyposażonych w silnik o mocy przekraczającej 60 kW). Jeżeli zaś chodzi o wody morskie, to posiadając patent sternika motorowodnego, możesz pływać jednostkami o długości kadłuba do 12 metrów, w odległości do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej. 

Kurs motorowodny Zalew Sulejowski to możliwość zdobycia wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności, które pozwolą ci na zdanie egzaminu składającego się z 75 pytań jednokrotnego wyboru (65 poprawnych odpowiedzi zapewnia pozytywny wynik egzaminu) oraz części praktycznej, obejmującej wykonanie podstawowych manewrów, takich jak np. wyjście z portu, podejście do człowieka za burtą i ponowne wejście do portu.

Pływanie pod żaglami – oglądaj świat od strony wody

Zdając patent na żeglarza jachtowego posiadasz praktycznie takie same uprawnienia, jak sternik motorowodny, z tą różnicą, że możesz prowadzić jednostki o napędzie żaglowym. Po śródlądziu możesz więc pływać dowolną jednostką, a po wodach morskich, jednostkami o długości kadłuba do 12 metrów, w odległości maksymalnie 2 Mm od brzegu, w porze dziennej. 

Kurs żeglarski Zalew Sulejowski umożliwia opanowanie wiedzy, niezbędnej do zdania teoretycznej części egzaminu na żeglarza jachtowego. Teoretyczna część kursu składa się z cyklu siedmiu wykładów, dotyczących najważniejszych zagadnień związanych z budową i obsługą jachtu, pierwszą pomocą, meteorologią oraz przepisami obowiązującymi na wodzie. W części praktycznej kursu nauczysz się wykonywać podstawowe manewry portowe oraz manewry odbywające się na wodzie, opanujesz umiejętność wiązania niezbędnych węzłów oraz udzielania pierwszej pomocy. Dzięki umiejętnościom zdobytym na naszym szkoleniu, bez problemu zdasz praktyczną część egzaminu na żeglarza jachtowego.