Kup nieruchomość w Portugalii

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

Nieruchomość w Portugalii

W ostatnich latach Portugalia stała się preferowaną lokalizacją dla emigrantów i emerytów. Tę atrakcję można wyjaśnić kilkoma czynnikami. Koszty utrzymania są o 31% niższe niż we Francji – dane OECD. Różnica do 55% między Lizboną a Paryżem.

Oprócz tego argumentu możemy wspomnieć o 2200 godzinach rocznej ekspozycji na słońce i zachętach finansowych, które mają na celu przyciągnięcie zagranicznych inwestorów. Francusko-Portugalska Izba Handlowo-Przemysłowa deklaruje, że w 2016 r. W Portugalii osiedliło się 5 000 Francuzów, z czego 3 680 kupiło nieruchomości. 70% nowych właścicieli jest na emeryturze, a 13% prowadzi działalność na własny rachunek.

Przed podpisaniem

Aby cieszyć się pięknym domem lub mieszkaniem z widokiem na morze w Algarve, otocz się zaufanymi profesjonalistami, którzy będą Ci towarzyszyć przez cały proces. Wybierz autoryzowanego agenta nieruchomości z numerem AMI. To samo dotyczy adwokata i adwokata uznanego przez Portugalską Izbę Adwokacką.

Zakup nieruchomości w Portugalii – Aby kupić nieruchomość w Portugalii, musisz otrzymać numer podatkowy, który jest nadawany przez lokalny urząd skarbowy i jest obowiązkowy dla wszelkich formalności podatkowych. Jeśli nie jesteś rezydentem lub jesteś nieobecny przez 6 miesięcy w roku lub dłużej, konieczne jest wyznaczenie przedstawiciela mieszkającego w Portugalii.

Pamiętaj, aby skonsultować się z lokalnym rejestrem gruntów, aby sprawdzić, czy sprzedający ma pełne prawo własności. Należy również dostarczyć księgę wieczystą i kartę techniczną określającą rodzaj budynku, liczbę pokoi, lokalizację budynku… Następnie kupujący musi dostarczyć kopię pozwolenia na użytkowanie. Na koniec będziesz musiał przedstawić pozwolenie na prowadzenie domu, wykazujące, że nieruchomość została poddana inspekcji przez władze lokalne i jest zgodna z obowiązującymi normami i przepisami.

Jeżeli nieruchomość znajduje się w kompleksie turystycznym, warto sprawdzić ważność zezwoleń w urzędzie miasta oraz obecność aktu założycielskiego zarejestrowanego w księdze wieczystej i w Krajowym Urzędzie Turystyki.